Lymberia Hotel, Faliraki, 85100 Rhodes (Kliknutím na kolík zobrazit / skrýt mapu)

Lymberia hotel

faliraki, rhodes, Greece Mapa Telefon: +30 2241085676 Email: +30 2241085826

Tříhvězdičkový hotel v Faliraki, ostrov Rhodos


Établi en 1987, le Lymberia est un hôtel trois étoiles tout compris situé à Faliraki, Rhodes. Un hôtel familial, le Lymberia offre le meilleur de l'hospitalité grecque et est un excellent choix pour des vacances mémorables dans ensoleillée, vibrante Faliraki, dans l'île de Rhodes.

Are you a member? If yes please click here to login or register a new account.
  • 1Místnosti & příplatky
  • 2Údaje hosta & platba
  • 3Potvrzení rezervace

3 Dvoulůžkový pokoj Plus

Tento pokoj měří 23 metrů čtverečních Dvojitý + pokoj je vybaven jedním královna nebo dvěma oddělenými lůžky plus jeden navíc oddělené postele nebo dětské postýlky pro dítě.

Mountain nebo výhled na moře

V tomto pokoji je k dispozici pro použití pouze dva dospělé a jedno dítě. Bezdrátové připojení k internetu* a televize se satelitem je nabízen pro vaši zábavu.


Je k dispozici lednička. Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem, stejně jako toaletními potřebami a vysoušečem vlasů. Všechny pokoje jsou aircontioned. K dispozici je také trezor Mezi součástí vybavení. Nekuřácké. Wi-Fi*, soukromý balkon nebo terasu

(* Zdarma při rezervaci prostřednictvím našeho webu)

3 Junior Suite Room

The Junior Suite of Lymberia is a new room constructed in 2019 with all amenities for a comfortable and luxury stay.  The elegant interior provides a unique relaxation environment designed to give guests a comfortable and luxury feeling. The architecture goal was the sea view to be provided from all spots of the room, so we use glass instead of walls. At the balcony there is a mini private jaccuzzi pool where guests may relax watching the astonishing view of faliraki sea.

This room is available for use only by three persons. Wireless Internet access, and the flat television is offered for your entertainment.

Please contact with the Reservations Department at reservations@lymberia.gr to make a booking. Limited availability.

 

2 Double Superior Room II

Fully rennovated double room at the annex building of the hotel. This room measures about 18 square meters. Wireless Internet access keeps you connected, and the satelite television is offered for your entertainment. A Welcome Wine bottle is availabe upon arrival.


A refrigerator is provided. Each room has a bathroom with a shower, as well as bathroom amenities, and a hair dryer. All rooms are aircontioned. There is also a safe among the included amenities. Non-smoking. Wi-Fi*

(*Free for bookings via our website)

 

2 Double Superior Room I

Fully rennovated double room at the Main building of the hotel. This room measures about 18 square meters. Wireless Internet access keeps you connected, and the satelite television is offered for your entertainment. A Welcome Wine bottle is availabe upon arrival.


A refrigerator is provided. Each room has a bathroom with a shower, as well as bathroom amenities, and a hair dryer. All rooms are aircontioned. There is also a safe among the included amenities. Non-smoking. Wi-Fi*

(*Free for bookings via our website)

 

 

Jezdíme ekologicky

Náš hotel každý rok dělá pokroky v ekologických akcích. Uzavřeli jsme dohodu s jedním z největších poskytovatelů energie v Řecku za účelem zřízení stanice elektrických nabíjecích EV.

Chargespot

Chargespot je holistické řešení pro budoucnost elektromobility od WATT+VOLT. Prostřednictvím aplikace Chargespot, kterou si lze během několika sekund zdarma stáhnout ( Obchod Play | Apple Store ), mohou majitelé elektromobilů najít nejbližší dostupné nabíjecí místo, kdekoli si je dokážou představit. Tímto způsobem mohou mít přístup k více než 250 000 nabíječkám v Řecku i v zahraničí a moci nabíjet svůj vůz snadno, levně a bezpečně. Aplikaci si již stáhlo 10 000 uživatelů.