Lymberia Hotel, Faliraki, 85100 Rhodes (Kliknutím na kolík zobrazit / skrýt mapu)

Kalithea pružiny

Kallithea Pružiny jsou umístěny v zátoce Kallithea, pouhých 9 km od hlavního města Rhodos. Známý od starověku pro své terapeutické vlastnosti, termální prameny Kallithea byly využity Italové, na počátku 20. století, je velmi populární a přilákání návštěvníků z celého světa.

V současné době Renovovaný, majestátní prostory Kallithea Springs kompletně zrekonstruován a vkusně zrekonstruována opět přivítat stovky návštěvníků za den, je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí na ostrově Rhodos.



Známý od starověku pro své terapeutické vlastnosti, Termální prameny Kallithea byly využity Italové, na počátku 20. století. Původní prostory byly slavnostně otevřen 1. července 1929 a zůstal v provozu až do roku 1967, je velmi populární a přilákání návštěvníků z celého světa. Komplex byl navržený architektem Petrio Lombardie a návrhy byly považovány za jedny z nejlepších architektonických kompozic té éry.

Termální prameny Kallithea na Rhodosu, byl dobře znám už od dob starověkého Řecka za prospěšné vlastnosti svých vodách jako houby po dešti z okolních hornin. V srpnu a září davy návštěvníků přišli do této oblasti a oni byli dokonce zřizování táborů v okolí, tak, aby bylo blízko k prameni.

Od doby Dorian Hexepolis 700b.c. a později v dobách rytířů svatého Jana v 13. a 14. století byly tyto prameny přilákání návštěvníků z okolních ostrovů, asijské pobřeží, na Středním východě a dokonce z hlubin orientu která je místem setkávání ortodoxních křesťanů, muslimů a Židů.

Během italské okupace ostrova Rhodos, na počátku 20. století politický guvernér Mario Lago, převzal iniciativu v roce 1927, aby provedla systematickou studii o jeho vod je známo, že místní obyvatelé jako "Tsillonero" po jeho očištění vlastnosti. Průzkum byl proveden významní hydrologists a lékaři pod dohledem známého Gustavo GASPERINI. Po GASPERINI smrti jeho syn Carlo převzal jeho práci, spolu s osobou, která byla později se stal ředitelem léčivými prameny, Enea Brunetti.

V prosinci 1928 byly postaveny počáteční prostory. Práce byla přiřazena architekt Pietro Lombardi, jehož vzory dělal to jeden z nejlepších architektonických výtvorů období. Prostory byly slavnostně otevřen dne 01.7.1929 přitahuje velké množství pacientů a vědců z celého světa.

 

Zaregistrujte se k odběru novinek a další

INFO

Odbavení: 14:00 - Odhlásit se: 12:00

Restaurace, bar, bar u bazénu

Volný, uvolnit! Wi-Fi ve všech veřejných prostorách

Bezplatné parkování je možné přímo na místě